Kolejny pirat stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowca pędził samochodem ciężarowym z prędkością 103 km/h tam, gdzie było ograniczenie do 50 km/h. Od początku roku na terenie powiatu słubickiego policjanci zatrzymali 22 uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

stracił prawo jazdy
fot. Pixabay

W poniedziałek, 22 czerwca, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Słubicach, dokonywali pomiaru prędkości w Radachowie. Około godziny 12:00 zauważyli samochód ciężarowy marki Citroen, który jechał szybciej niż pozwalało na to ograniczenie w tym miejscu. Miernik wskazał, że na ograniczeniu do 50-tki miał 103 km/h.

Ciężarówka została zatrzymana do kontroli drogowej a jej kierowcą okazał się 36-letni mężczyzna. W związku z obowiązującymi przepisami kierowcy zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące a za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych.

Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.