Policjanci z słubickiej drogówki zatrzymali 38-letniego kierowcę, który kierował samochodem mając prawie dwa promile alkoholu. Mężczyzna zaoferował mundurowym 220 złotych łapówki, aby Ci odstąpili od czynności. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

przekupić policjantów
Kontrola drogowa, zdjęcie ilustracyjne – fot. Policja.pl

Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 lipca, w godzinach wieczornych, w Ośnie Lubuskim. Policjanci dostali zgłoszenie o szybko jadącym kierowcy. Po chwili udało się go zatrzymać do kontroli drogowej. Od kierowcy policjanci wyczuli silną woń alkoholu.

Próbował przekupić policjantów

W trakcie wykonywanych czynności, 38-letni kierowca postanowił wręczyć policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna położył policjantowi na dokumentach 220 złotych w zamian za odstąpienie od ukarania. Dodał również, że nie ma więcej pieniędzy przy sobie ale jak trzeba więcej, wypłaci gotówkę z bankomatu. Na takie zachowanie, reakcja funkcjonariuszy mogła być tylko jedna – mężczyzna w kajdankach trafił prosto do słubickiej jednostki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma prawie dwa promile alkoholu.

Zobacz:   Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej

38-latek odpowie teraz za wręczenie korzyści majątkowej oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a przekupienie lub próbę przekupienia funkcjonariuszy, w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych, nawet do lat 10 pozbawienia wolności.