Słubiccy policjanci dzięki błyskawicznej i zdecydowanej interwencji uratowali kobietę, która próbowała odebrać sobie życie. Kobieta z założoną pętlą wokół szyi szykowała się do skoku z balkonu. Kryminalni w ostatniej chwili podjęli dialog z kobietą i wykorzystując moment jej nieuwagi, wciągnęli ją na balkon. Zaraz potem trafiła ona pod opiekę lekarzy.

szykowała się do skoku z balkonu
fot. Policja.pl

W niedzielę, 2 sierpnia, dyżurny słubickiej Policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej mamy, która zgłosiła, że córka poprosiła ją o zaopiekowanie się jej psem na wypadek, gdyby coś się jej stało. Zdenerwowana zgłaszająca nie znała nawet dokładnie adresu zamieszkania młodej kobiety. Policjanci wydziału kryminalnego szybko ustalili dokładny adres młodej kobiety. Z uwagi na podejrzenie, że kobieta znajduje się w mieszkaniu i potrzebuje pomocy, policjanci wraz z właścicielem mieszkania otworzyli drzwi do jej pokoju.

Zobacz:   36-latka zasłabła na chodniku. Do szpitala pojechała radiowozem, najbliższa karetka była za daleko

Po wejściu odnaleźli kobietę, która z założoną pętlą wokół szyi, trzymając się jeszcze rękoma barierek do balkonu, szykowała się do skoku. Na widok policjantów zaczęła krzyczeć, by nie podchodzili, bo puści się barierek. Kryminalni natychmiast podjęli dialog z kobietą starając się odwieść ją od tej myśli. Po kilku sekundach wykorzystując moment jej nieuwagi i widząc jak drżą kobiecie ręce ze zmęczenia, policjanci w ostatniej chwili chwycili ją i wciągnęli z powrotem na balkon. Policjanci udzielili kobiecie niezbędnej pomocy i otoczyli opieką do przyjazdu pogotowia ratunkowego – została przewieziona do szpitala – jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zobacz:   Zaginiona 66-latka odnaleziona przez policyjny śmigłowiec

Wielki profesjonalizm i determinacja policjantów uratowały życie młodej kobiecie. Policjanci wykazali się w tak trudnej sytuacji opanowaniem i skutecznym, umiejętnym prowadzeniem rozmowy. Dzięki fachowemu podejściu do niezwykle trudnej interwencji zostało uratowane ludzkie życie.