Słubiccy kryminalni zwalczając przygraniczną przestępczość narkotykową zlikwidowali nielegalną plantację marihuany. Na terenie jednego z kompleksów leśnych w powiecie słubickim policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt krzewów konopi indyjskich.

plantację marihuany
fot. Policja

Policjanci Kryminalni ze Słubic w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że na terenie jednego z kompleksów leśnych w powiecie słubickim może znajdować się nielegalna plantacja konopi indyjskich. Pogłębienie tej wiedzy pozwoliło na precyzyjne ustalenia dotyczące miejsca nielegalnej uprawy marihuany oraz osób za to odpowiedzialnych. Policjanci przygotowywali się zatem do realizacji, która miała miejsce w piątek, 21 sierpnia.

Zobacz:   Pościg za kurierem z 37 migrantami na pace [wideo]

Na terenie kompleksu leśnego policjanci zabezpieczyli ponad 70 doniczek z sadzonkami nielegalnych roślin. Uprawa mogła dostarczyć znacznej ilości ziela konopi. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lat zajmujących się przestępczym procederem. Zatrzymani usłyszeli zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.