W trakcie weekendu funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali dwa kradzione pojazdy. Jeden z nich to Mercedes Klasy G, a kolejny to naczepa do przewozu kontenerów wraz z kontenerem.

Mercedes klasy G
fot. Straż Graniczna

W piątek funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku ujawnili kolejny kradziony na terenie Niemiec samochód. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić zaparkowanego w Słubicach Mercedesa Klasy G Off-roader. W trakcie kontroli pojazdu okazało się, że tablice rejestracyjne, które posiadał nie należą do tego pojazdu. Funkcjonariusze sprawdzili w dostępnych bazach danych numery, które widniały na naklejce rejestracyjnej umieszczonej na szybie mercedesa.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Zielonogórzanin Radosław Rademenez Blonkowski zwycięzcą plebiscytu Czwórki "Nieprzeciętni 2021"

Okazało się, że Mercedes o wartości 300 tysięcy złotych został skradziony na terenie Niemiec, natomiast tablice rejestracyjne również figurowały w systemie jako kradzione. Pojazd odholowany został na parking strzeżony a postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie słubicka Policja.

Natomiast w niedzielę, 30 sierpnia, funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry ujawnili na terenie tego miasta, pod jednym z marketów budowlanych porzuconą naczepę do przewozu kontenerów marki Krone wraz z kontenerem. Po sprawdzeniu w bazach danych funkcjonariusze ustalili, że naczepa i kontener skradzione zostały rok temu w Herford na terenie Niemiec. Wartość naczepy oszacowano na 40 tys. złotych, natomiast wartość zabezpieczonego kontenera to 10 tys. złotych. 

📎  Skradziony ciągnik odzyskany. Pojazd o wartości ponad 1 mln zł odnalazł się pod Krosnem Odrz.

Naczepa oraz kontener odholowane zostały na parking strzeżony. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie Policja z Zielonej Góry.