Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali 3 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania, które podróżowały jednym samochodem.

troje poszukiwanych
fot. strazgraniczna.pl

W poniedziałek, 14 września, funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Świecku wytypowali samochód osobowy jadący w kierunku Polski, w którym podróżowało troje poszukiwanych na podstawie listów gończych Polaków.

W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że jadąca jako pasażer 25-letnia kobieta poszukiwana jest na podstawie listu gończego wystawionego przez Sąd Rejonowy w Świdnicy. Kobieta za kradzieże z włamaniem ma do odbycia 1 rok pozbawienia wolności.

Na 1 rok, również za kradzieże z włamaniem do aresztu śledczego trafi drugi z kontrolowanych podróżnych. 48-letni mężczyzna poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Pszczynie.

Zobacz:   Nielegalni migranci próbowali dostać się z Łotwy, przez Litwę i Polskę do Niemiec

Trzeciego z poszukiwanych na podstawie listu gończego pasażerów kontrolowanego auta może ominąć pobyt w zakładzie karnym. 31-latek za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego ma możliwość wpłaty 4 tysięcy złotych na konto bankowe poszukującego go Sądu Rejonowego w Gnieźnie.

Od początku lipca funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na terenie województwa lubuskiego 42 osoby poszukiwane przez sądy lub prokuratury. Wśród poszukiwanych osób było 6 cudzoziemców – obywatel Gruzji, Rumunii, Litwy, Ukrainy, Nigerii i Mołdawii.