W sobotę 26 września na terenie bazaru miejskiego w Słubicach funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku ujawnili i zabezpieczyli podrabianą odzież i galanterię znanych światowych marek. Podróbki na bazarze w Słubicach były warte blisko 350 tysięcy złotych.

podróbki na bazarze w słubicach
fot. Straż Graniczna

Stoisko z 32-letniego Bułgara, który miał w swoim asortymencie 480 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi pogranicznicy okryli podczas patrolowania bazaru miejskiego w Słubicach. Dodatkowo ujawniono, że podróbkami handluje także 63-letni Polak, u którego na stoisku zabezpieczono 212 ubrań i torebek.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że wszystkie zabezpieczone przedmioty, m.in. spodenki, bluzy, torebki ubrania którymi handlowali obaj nie są oryginalne a znaki firmowe zostały podrobione. Szacunkowa wartość 692 sztuk zatrzymanych towarów to 346,5 tysiąca złotych.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które prowadzone będzie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słubicach. Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w świetle obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast jeśli sprawca uczynił z nielegalnego procederu swoje stałe źródło utrzymania grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tylko w tym roku funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli podrabianą odzież o wartości blisko 2 milionów złotych.