Mężczyzna podejrzany o napad na kantor w Słubicach został zatrzymany. Rozbójnik wpadł w ręce policji w Chodzieży kilka godzin po napadzie na jeden ze słubickich kantorów. Zabezpieczona została również broń na którą nie posiadła zezwolenia.

Napad na kantor w Słubicach
fot. Policja

Do napadu z bronią doszło w jednym ze słubickich kantorów we wtorek, 6 października, około 15:30. Do punktu wymiany walut wszedł mężczyzna, który grożąc właścicielowi bronią zażądał wydania pieniędzy. Kasjer jednak odmówił, wtedy napastnik uciekł.

O całym zajściu natychmiast zostały powiadomione odpowiednie służby, które natychmiast podjęły działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy napadu w Słubicach. Z policyjnych ustaleń wynikało, że za napadem może stać 29-letni mieszkaniec Wielkopolski. Już kilka godzin po zdarzeniu został on zatrzymany na terenie powiatu chodzieskiego. Broń na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia została zabezpieczona.

29-latek usłyszał zarzuty rozboju oraz posiadania broni palnej bez wymaganego pozwolenia. W czwartek na wniosek Policji i prokuratury, słubicki sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za zarzucane mu czyny grozi od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.