Kolejny kierowca zatrzymany przez policjantów słubickiej drogówki – pirat drogowy stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Od początku roku na terenie powiatu słubickiego policjanci zatrzymali blisko 30 uprawnień do kierowania za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

pirat drogowy
Kontrola prędkości – zdjęcie ilustracyjne – fot. Policja

W sobotę, 10 października, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Słubicach, którzy dokonywali pomiaru prędkości w Kunowicach, kilka minut przed godziną 8:00 zauważyli Volkswagena, jadącego z nadmierną prędkością. Miernik wskazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 50 km/h miał 103 km/h.

Zobacz:   Zaginęła 51-letnia Olga Ratajczak. Od soboty nie ma z nią żadnego kontaktu

Kierowcą okazał się 44-letni mężczyzna, któremu funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące. Za popełnione wykroczenie 44-latek otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, że na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna wpadka bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.