W ubiegły czwartek, 8 października, swój profesjonalizm udowodnili policjanci słubickiej drogówki. Ich szybkie decyzje i zdecydowane działanie uratowały mężczyznę, który w rękach trzymał nóż i groził, że odbierze sobie życie.

odbierze sobie życie
fot. Policja.pl

Zgłoszenie o awanturze domowej, dyżurny w Słubicach odebrał tuż przed godziną 17. Na miejsce natychmiast skierowano patrol z wydziału ruchu drogowego. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, podbiegła do nich roztrzęsiona kobieta, która wołała o pomoc i prosiła policjantów o uratowanie jej konkubenta. Ten chwilę, przed przyjazdem funkcjonariuszy wyszedł z domu grożąc, że odbierze sobie życie.

W pierwszej kolejności zdecydowano się sprawdzić pobliski teren i jak się okazało była to dobra decyzja. W ogrodzie zauważyli mężczyznę, który trzymał w rękach nóż i krzyczał, że zrobi sobie krzywdę. Policjanci wiedzieli, że muszą działać ostrożnie. Wykorzystując moment nieuwagi desperata, chwycili go i odebrali mu nóż. Mężczyźnie udzielono niezbędnej pomocy. Okazało się, że był nietrzeźwy, a powodem jego zachowania były kłopoty rodzinne.