Policjanci z Rzepina zatrzymali mężczyznę, który poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości. 29-latek ukrywał się na strychu, do którego prowadził ukryty właz.

ukrywał się na strychu
fot. Pexels

29-letni mieszkaniec gminy Rzepin ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od jakiegoś czasu. Mężczyzna miał do odbycia karę 3 miesięcy i 5 dni pozbawienia wolności. Policjanci podejrzewali również, że mężczyzna dokonał dwóch kradzieży na terenie miasta. W trakcie jednej z wizyt w miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli ukrytą w pokoju drabinę a ta naprowadziła policjantów na ukryty właz prowadzący na strych. Okazało się, że mężczyzna uciekając przez wymiarem sprawiedliwości, ukrywał się właśnie w tym miejscu.

Zobacz:   Pościg w Zielonej Górze zakończony dachowaniem. Poszukiwany 36-latek uciekał nawet po utracie opon

29-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, skąd został przetransportowany do zakładu karnego, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo usłyszał dwa zarzuty kradzieży, do których się przyznał. W toku śledztwa ustalono, że zatrzymany ukradł znajomemu telefon komórkowy o wartości 1200 złotych oraz głośnik w jednym z marketów wart 700 złotych.

Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.