Nadmierna prędkość – to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Lekkomyślna 21-latka z ciężką nogą straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Dodatkowo okazało się, że kobieta jest poszukiwana.

poszukiwana
fot. Policja

Policjanci, którzy w niedzielę dokonywali pomiaru prędkości w Cybince, na drodze krajowej nr 29, kilka minut przed godziną 16:00 zauważyli Mercedesa, jadącego się z bardzo dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca osobówki na ograniczeniu prędkości do 50-tki miał 102 km/h.

Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

Zobacz:   Zielonogórski drifter potrącił 15-latkę. Tym razem grzywna zaboli - sprawa trafi do sądu

Po zatrzymaniu samochodu do kontroli, kierowcą okazała się młoda kobieta, mieszkanka powiatu głogowskiego. W związku z obowiązującymi przepisami jej szaleńcza jazda zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące i mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi. Dodatkowo okazało się, że 21-latka poszukiwana jest do ustalenia miejsca pobytu.