Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zabezpieczyli rekordową w tym roku ilość narkotyków. Podczas kontroli dostawczego auta ujawnili w jego wnętrzu prawie 217,5 kilograma marihuany o detalicznej wartości 6,5 miliona złotych. Do sprawy zatrzymano 32-letniego Polaka.

pies wytropił narkotyki
fot. Straż Graniczna

W ubiegłą środę 21 października funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku skierowali do kontroli samochód dostawczy. Podczas kontroli przestrzeni bagażowej, w której przewożone były pompy ciepła, towarzyszący funkcjonariuszom pies szkolony do wykrywania narkotyków wskazał przewodnikowi, że poza widocznym ładunkiem kierowca przewozi również niedozwolone substancje.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Pies wytropił narkotyki ukryte w pompach ciepła

Po rozkręceniu pomp ciepła okazało się, że były one wypełnione hermetycznie zamkniętymi, workami z marihuaną. Po zważeniu 181 worków z narkotykami ustalono, że 32-letni kierowca przewozi 217,4 kilograma narkotyków, których detaliczna wartość wynosi ponad 6,5 miliona złotych.

Zobacz:   GDDKiA: Stan realizacji programu budowy 100 obwodnic w Lubuskiem

Z uwagi na popełnione przez kierowcę przestępstwo został on zatrzymany. Podczas przesłuchania mężczyzna usłyszał zarzut przewozu substancji narkotycznych z Niemiec do Polski.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Słubicach nadzorującej postępowanie karne w tej sprawie Sąd Rejonowy w Słubicach zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności powyżej 3 lat.