Poszukiwani przez sądy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Jeden z nich trafi do zakładu karnego, natomiast drugi po wpłaceniu zaległej kary grzywny został zwolniony.

Poszukiwani przez sądy zatrzymani przez Straż Graniczną
fot. Straż Graniczna

Pogranicznicy zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania listami gończymi w celu odbycia zasądzonych kar pozbawienia wolności.

Poszukiwani przez sądy

W przygranicznych Słubicach funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka w wyniku przeprowadzonej kontroli zatrzymali 9 listopada, podróżującego samochodem osobowym 46-letniego mężczyznę. Podczas jego legitymowania wyszło na jaw, że od września br. poszukiwany jest na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Siedlcach w celu zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego.

Zobacz:   Słubice: Zaginęła Monika Górzycka

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili z jednostką prowadzącą poszukiwania, że poszukiwany może uiścić zaległą karę grzywny w wysokości ponad 13 tysięcy złotych. Zatrzymany dokonał wpłaty na wskazane konto bankowe sądu i został zwolniony.

Kolejny z poszukiwanych Polaków zatrzymany został na lotnisku Wrocław-Strachowice. 20-letni mężczyzna przyleciał do Wrocławia z Wielkiej Brytanii. Podczas kontroli jego dokumentów funkcjonariusze SG ustalili, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Brzegu w celu w celu odbycia 50 dni kary pozbawienia wolności za prowadzenia auta pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających. 20-latek przekazany został do najbliższego zakładu karnego.