Seniorka z Iłowej, wystosowała specjalne podziękowania, które wpłynęły do Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Policyjne małżeństwo udzieliło pomocy mężczyźnie, który stracił przytomność na parkingu w Słubicach. Przebieg akcji ratunkowej był dramatyczny, ale finał szczęśliwy. Mężczyzna dochodzi do zdrowia.

Seniorka z Iłowej
Do podziękowań dołączony był rysunek oraz laurka, którą seniorka prosiła przekazać córce policjantów – fot. Policja

21 października Magdalena Jankowska oraz jej mąż Bartłomiej Jankowski po skończonej pracy pojechali odebrać ze szkoły swoje córki, a później zrobić zakupy. Wychodząc z samochodu policjantka zauważyła na parkingu leżącego mężczyznę. Bez chwili zawahania ruszyła na ratunek, krzycząc do męża, że ktoś leży na ziemi.

Zobacz:   Kryzys demograficzny jako wyzwanie dla polityki spójności. Analiza na Dzień Babci i Dziadka

Po sprawdzeniu czynności życiowych okazało się, że osoba jest nieprzytomna i ledwo oddycha. Do policyjnego małżeństwa udzielającego pomocy podjechał mężczyzna, który pomógł im ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Oczekując na wezwaną na miejsce karetkę cały czas sprawdzali czynności życiowe i stan zdrowia mężczyzny przekazując na bieżąco informacje dla dyspozytora medycznego. Mężczyzna na chwilę odzyskał świadomość, zdążył powiedzieć tylko jak ma na imię. W chwili gdy na miejsce przyjechała karetka, mężczyzna ponownie stracił przytomność.

Ratownicy walczyli o jego życie przez 2 godziny

Dalsze czynności ratujące życie prowadzili już ratownicy. Jednym z ratowników, który przyjechał na miejsce był sierżant Łukasz Pasiński. Funkcjonariusz oprócz tego, że jest policjantem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, pracuje również jako ratownik medyczny w słubickim szpitalu. Walka o życie mężczyzny trwała blisko dwie godziny. Ratownicy przeprowadzili w karetce sprawną resuscytację i przywrócili mężczyznę do życia. Okazało się, że miał zawał. Aktualnie jego stan zdrowia ulega poprawie.

Zobacz:   Kryzys demograficzny jako wyzwanie dla polityki spójności. Analiza na Dzień Babci i Dziadka

List z podziękowaniem dla policjantów

Do komendy w Słubicach wpłynął list z osobistym podziękowaniem dla policjantów, którzy wykazali się bohaterską postawą. Podziękowania za uratowanie ludzkiego życia wystosowała seniorka z Iłowej. W swoim liście napisała, że cieszy się z postawy policjantów, którzy nie przeszli obojętnie wobec człowieka potrzebującego pomocy. Do podziękowań dołączony był rysunek oraz laurka, którą seniorka prosiła przekazać córce policjantów. 6-latka była świadkiem całego zdarzenia i po wszystkim wypowiedziała tylko jedno zdanie „Mamuś jestem dumna z Ciebie, że uratowałaś tego Pana”.