Czwartkowy wypadek koło Słubic na krajowej 31 to efekt brawurowej jazdy, niedostosowania prędkość jazdy do warunków panujących na drogach oraz wymuszanie pierwszeństwa a to, jak podkreślają policjanci, najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.

Wypadek w Słubicach, DK31
fot. Policja

Wypadek koło Słubic wydarzył się czwartek, 12 listopada, przed godziną 14:00, na 129 kilometrze drogi krajowej nr 31.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że 28-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW, nie zachował należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania kilku pojazdów i podczas powrotu na swój pas ruchu zahaczył o pojazd ciężarowy, następnie uderzył w osobowego Hyundaia i busa. Kierujący BMW i Hyundaia oraz pasażer BMW z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitali.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Nielegalne wyroby tytoniowe przechwycone przez SG i KAS. Kontrabanda miała wartość 1,5 mln zł

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają wszystkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożność, rozwagę i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy też o tym, że im większy ruch na drodze tym większe prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Na drogach powiatu słubickiego od początku 2020 roku doszło do 33 wypadków drogowych, w których zginęło siedem osób a 41 zostało rannych.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz