Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali Białorusina, który na terenie Niemiec ukradł motorówkę razem przyczepą.

Ukradł motorówkę razem z przyczepą
fot. Straż Graniczna

Do zatrzymania doszło w środę, 25 listopada. Patrol Straży Granicznej ze wspólnej polsko-niemieckiej placówki w Świecku, zatrzymał do kontroli jadącego w głąb Polski Mercedesa, ciągnącego przyczepę slipową z łodzią motorową. Okazało się, że kierowcą jest 28-letni obywatel Białorusi, który nie potrafił wytłumaczyć skąd pochodzi łódź na przyczepie.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Ukradł motorówkę

Gdy pogranicznicy nawiązali kontakt z właścicielem motorówki okazało się, że została ona skradziona. 28-letni Białorusin został zatrzymany i przekazany słubickiej policji, która będzie prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie. Właściciel łodzi zobowiązał się do zgłoszenia kradzieży policji niemieckiej.

📎  Okradł sieć sklepów na 17 tys. złotych. Usłyszał 20 zarzutów

Szacunkowa wartość zabezpieczonej łodzi to 40 tysięcy złotych, natomiast wartość przyczepy wyceniono na 10 tysięcy złotych. Tylko w tym roku Straż Graniczna w Świecku odzyskała przedmioty pochodzące z kradzieży na kwotę 2 milionów złotych m.in. skradzione w Niemczech rowery, które miały trafić na Białoruś.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz