Dzięki pracom wykonanym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w ramach modernizacji drogi wojewódzkiej nr 137 pojawiła się nowa sygnalizacja typu ALL RED w Kunowicach. Jej podstawowy stan to światło czerwone.

Nowa sygnalizacja typu ALL RED w Kunowicach. Co to i dlaczego ciągle świeci się czerwone?
fot. Pixabay

Sygnalizacja typu ALL RED to nowoczesny system. Jego działanie polega na tym, że na sygnalizatorze wyświetlane jest stałe światło czerwone, nawet pomimo braku pieszych oczekujących na przekroczenie jezdni i dopiero gdy pojazd dojeżdża do świateł, zachowując prędkość zgodną z ograniczeniem prędkości w danym miejscu, sygnalizator zmieni światło na zielone.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Dla pieszych zasada przekraczania jezdni pozostaje standardowa. Po zainicjowaniu chęci wejścia na pasy, na specjalnym czujniku zapali się światło zielone, aby mieszkańcy mogli przekroczyć jezdnie, w tym czasie dla pojazdów będzie wyświetlane oczywiście światło czerwone. Dodatkowo przejście zostało doświetlone punktowym, dedykowanym oświetleniem.

📎  Policja przerwała zlot samochodowy w Gorzowie. Posypały się mandaty

Łączny koszt inwestycji wyniósł 127 tys. zł. Została wykonana z budżetu własnego samorządu województwa. Przeprowadzenie prac umożliwiła wrześniowa wizyta członka zarządu Marcina Jabłośnkiego, który wspólnie z dyrektorem ZDW Pawłem Tonderem spotkał się w Kunowicach z sołtysem Pawłem Sokołowskim. Rozmowy dotyczyły właśnie wspomnianej inwestycji oraz największych wyzwaniach, jakie stoją przed samorządem w najbliższym czasie.