Dzielnicowi z Górzycy zatrzymali 23-latka, który jadąc ciągnikiem rolniczym nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Traktorzysta zorganizował kulig – do pojazdu podczepione były worki ze słomą, na których siedziały dwie osoby. Dalszymi losami kierowcy ciągnika rolniczego zajmie się teraz sąd.

Traktorzysta nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kulig przerwali dzielnicowi
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Wydarzenie miało miejsce, 9 lutego. Traktorzysta zorganizował kulig – za ciągnikiem na sznurku przyczepione były dwa worki foliowe ze słomą, na których siedziało dwóch innych mężczyzn. Gdy dzielnicowi z Górzycy chcieli przerwać tą niebezpieczną zabawę, 23-latek nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać traktorem. Po przejechaniu kilkuset metrów ciągnik udało się jednak zatrzymać.

O losach 23-latka zadecyduje teraz sąd bowiem świadome niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd w takim przypadku może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat.

23-letni mieszkaniec gminy Górzyca odpowie również za wykroczenia drogowe, które popełnił podczas kuligu i ucieczki traktorem przed policją.