Sprawne działania policjantów z Rzepina doprowadziły do zatrzymania sprawcy kradzieży samochodu. Policjanci odzyskali busa skradzionego na terenie Niemiec i zatrzymali kierowcę który był poszukiwany i kierował mimo posiadania dożywotniego zakazu sądowego. Auto trafiło na policyjny parking.

Policjanci odzyskali busa skradzionego na terenie Niemiec. 37-letni kierowca był poszukiwany
Policjanci odzyskali busa skradzionego na terenie Niemiec o wartości 40 tys. złotych – fot. Policja

Do zdarzenia doszło w piątek, 20 lutego, wieczorem. Policjanci z Komisariatu Policji w Rzepinie zatrzymali na ulicy Poznańskiej do kontroli drogowej dostawczego Renault Master. Podczas wykonywania czynności ustalili, że samochód został skradziony tego samego dnia rano na terenie Niemiec. Wartość odzyskanego samochodu to ponad 40 tys. złotych.

Zobacz:   Wypadek w Nowym Miasteczku: Samochód wypadł z drogi i dachował, kierowca ukrył się w pokrzywach

W trakcie kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Warszawie, do odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto 37-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, wsiadł za kierownicę mimo posiadania dożywotniego zakazu sądowego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a odzyskany pojazd na policyjny parking i niebawem zwrócony zostanie właścicielowi.

Polecamy: 3-2-1 SPRZEDANE! Sprzedaj samochód podczas 1 wizyty!

Policja zamierza wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia, między innymi jaki jest udział 37-latka w kradzieży samochodu. Opisana sytuacja to kolejny już przypadek udanej interwencji. Dzięki współpracy służb, koordynowanej przez centrum ze Świecka, sprawcom kradzieży samochodów po drugiej stronie Odry coraz rzadziej udaje się przewieźć i ukryć kradzione auta.