Trzech pijanych kierowców i trzech na zakazie tak wyglądał weekend na drogach powiatu słubickiego. Niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się 44-letni mężczyzna, który mając w organizmie blisko trzy promile alkoholu wsiadł za kierownicę Audi.

Weekend na drogach powiatu słubickiego. Rekordzista miał 3 promile!
Weekend na drogach powiatu słubickiego. Rekordzista miał 3 promile! – fot. KPP w Słubicach, policja.pl

Pomimo wielu informacji medialnych o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, a także apeli policyjnych kierowanych do kierowców aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu wciąż na naszych drogach spotyka się nieodpowiedzialnych kierujących. Dowodów takich nieodpowiedzialnych zachowań nie trzeba długo szukać.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

W ciągu ostatniego weekendu, policjanci na drogach powiatu słubickiego zatrzymali trzech pijanych kierowców i trzech, którzy wsiedli za kółko pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u wszystkich kierujących ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, co oznacza, że odpowiedzą teraz przed sądem za przestępstwo.

Zobacz:   50-latka ukradła portfel pozostawiony w banku

Weekend na drogach: Rekordzista ze Słubic miał 3 promile!

Niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu słubickiego, który jechał Audi mając w organizmie blisko trzy promile alkoholu.

Wszyscy zatrzymani kierowcy stracili swoje prawa jazdy i wkrótce staną przed sądem. Za wsiadanie za kółko po alkoholu grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami oraz sądowy zakaz jazdy. Jeśli nie zastosują się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Zobacz:   Ratownicy medyczni z Polski i Niemiec będą współpracować ponad granicami