Czterech nietrzeźwych kierowców to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu słubickiego. Niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się 21-letni mężczyzna, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie blisko półtora promila alkoholu. Wszyscy pijani kierowcy stracili swoje prawa jazdy i wkrótce staną przed sądem.

Słubice: Pijani kierowcy na drogach. Rekordzista miał 1,5 promila
Badanie trzeźwości – fot. Pixabay

W ciągu ostatniego weekendu policjanci na drogach powiatu słubickiego zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców, jeden z nich dodatkowo wsiadł za kółko pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u wszystkich kierujących ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, co oznacza, że odpowiedzą teraz przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Zobacz:   Zamiast w Oslo wylądował na Izbie Wytrzeźwień. Incydent na pokładzie samolotu lecącego z Poznania do Oslo

Niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu słubickiego, który kierował Peugeotem mając w organizmie blisko półtora promila alkoholu.

Polecamy: Alkomaty z atestem, bezustnikowe, jednorazowe

Wszyscy pijani kierowcy stracili swoje prawa jazdy i wkrótce staną przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami oraz sądowy zakaz jazdy.