Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali obywatela Chorwacji, który przy sobie posiadał 5 podrobionych dokumentów. Ponadto kierował autem będąc pod wpływem narkotyków.

Chorwat podający się za Bułgara prowadził auto pod wpływem narkotyków
fot. Straż Graniczna

W niedzielę, 23 maja, patrol ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku realizując czynności kontrolne w rejonie mostu granicznego w Słubicach zatrzymał jadący do Polski samochód osobowy. Autem kierował 28-letni cudzoziemiec podający się za obywatela Bułgarii. Mężczyzna okazał podczas kontroli podrobione bułgarskie prawo jazdy oraz bułgarski dowód osobisty z wizerunkiem osoby zatrzymanej.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Mężczyzna przyznał się po chwili, że jest obywatelem Chorwacji a podrobione dokumenty kupił w Berlinie za 500 euro. Z uwagi na konflikt z prawem na terenie Niemiec chciał uchodzić za kogoś innego. Ponadto w wyniku przeszukania pojazdu oraz w bagażu podręcznym funkcjonariusze ujawnili pojemnik z marihuaną, a w bocznych drzwiach od strony pasażera podrobiony bułgarski paszport, podrobione bułgarskie prawo jazdy oraz podrobiony bułgarski dowód osobisty wydany na jeszcze inne dane oraz kartę bankomatową wydaną na podstawie podrobionych dokumentów.

📎  Zatrzymano Gruzina z podrobionymi dokumentami

Z uwagi na popełnione przestępstwa mężczyzna został zatrzymany a następnie przewieziony do Szpitala Powiatowego w Słubicach w celu wykonania badania na zawartość narkotyków, które wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków – amfetaminy i marihuany.

Pasażerką auta kierowanego przez Chorwata była 25-letnia obywatelka Serbii, która przy sobie posiadała wyłącznie niemiecką kartę pobytu. 25-latka nie posiadała przy sobie paszportu, który uprawniałby ją do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Z uwagi na to pouczona została o konieczności natychmiastowego powrotu do Niemiec.

Zatrzymany Chorwat przekazany został dzisiaj funkcjonariuszom policji ze Słubic, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w sprawie posiadania i jazdy pod wpływem narkotyków oraz podrobionych dokumentów. Mężczyźnie za popełnienie każdego z tych przestępstw grozi wysoka kara grzywny a nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

📎  Jak ominąć korki na granicy z Niemcami? Utrudnienia w Świecku z powodu rozbudowy A12

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz