Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali obywatela Chorwacji, który przy sobie posiadał 5 podrobionych dokumentów. Ponadto kierował autem będąc pod wpływem narkotyków.

Chorwat podający się za Bułgara prowadził auto pod wpływem narkotyków
fot. Straż Graniczna

W niedzielę, 23 maja, patrol ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku realizując czynności kontrolne w rejonie mostu granicznego w Słubicach zatrzymał jadący do Polski samochód osobowy. Autem kierował 28-letni cudzoziemiec podający się za obywatela Bułgarii. Mężczyzna okazał podczas kontroli podrobione bułgarskie prawo jazdy oraz bułgarski dowód osobisty z wizerunkiem osoby zatrzymanej.

Mężczyzna przyznał się po chwili, że jest obywatelem Chorwacji a podrobione dokumenty kupił w Berlinie za 500 euro. Z uwagi na konflikt z prawem na terenie Niemiec chciał uchodzić za kogoś innego. Ponadto w wyniku przeszukania pojazdu oraz w bagażu podręcznym funkcjonariusze ujawnili pojemnik z marihuaną, a w bocznych drzwiach od strony pasażera podrobiony bułgarski paszport, podrobione bułgarskie prawo jazdy oraz podrobiony bułgarski dowód osobisty wydany na jeszcze inne dane oraz kartę bankomatową wydaną na podstawie podrobionych dokumentów.

Zobacz:   Zamiast w Oslo wylądował na Izbie Wytrzeźwień. Incydent na pokładzie samolotu lecącego z Poznania do Oslo

Z uwagi na popełnione przestępstwa mężczyzna został zatrzymany a następnie przewieziony do Szpitala Powiatowego w Słubicach w celu wykonania badania na zawartość narkotyków, które wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków – amfetaminy i marihuany.

Pasażerką auta kierowanego przez Chorwata była 25-letnia obywatelka Serbii, która przy sobie posiadała wyłącznie niemiecką kartę pobytu. 25-latka nie posiadała przy sobie paszportu, który uprawniałby ją do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Z uwagi na to pouczona została o konieczności natychmiastowego powrotu do Niemiec.

Zatrzymany Chorwat przekazany został dzisiaj funkcjonariuszom policji ze Słubic, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w sprawie posiadania i jazdy pod wpływem narkotyków oraz podrobionych dokumentów. Mężczyźnie za popełnienie każdego z tych przestępstw grozi wysoka kara grzywny a nawet do 5 lat pozbawienia wolności.