Blisko kilogram narkotyków i kilkadziesiąt tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych zabezpieczyli kryminalni z Komisariatu Policji w Drezdenku. Narkotyki należały do 27-latka, którego policjanci zatrzymali w środę, 18 marca 2020 r.

kryminalni
Narkotyki zabezpieczone przez Kryminalnych z Drezdenka – for. Policja.pl

Mężczyzna usłyszał trzy prokuratorskie zarzuty i został aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Śledczy zabezpieczyli również pieniądze w kwocie 20 tys. zł na poczet przyszłych kar. 27-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wnikliwa praca funkcjonariuszy z Drezdenka doprowadziła do zebrania materiału dowodowego dotyczącego młodego mężczyzny, który miał odpowiadać za posiadanie, uprawę i wprowadzenie do nielegalnego obrotu znacznej ilości narkotyków.

Środki odurzające głównie: marihuana, ekstazy i amfetamina miały trafiać na lokalny rynek. Policjanci ustali, że odpowiedzialny, że ten proceder jest najprawdopodobniej 27-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Drezdenko. W trakcie przeszukania jego samochodu i domu policjanci zabezpieczyli około kilograma narkotyków m.in. marihuanę, tabletki ekstazy i amfetaminę. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kryminalni zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli pieniądze w kwocie 20 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.

27-latek usłyszał trzy zarzuty: posiadania znacznych ilości narkotyków, uprawę i wprowadzanie do obrotu substancji psychotropowych. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.