Policjanci ze strzeleckiej drogówki przerwali niebezpieczną jazdę kierowcy Forda, który jechał 145 km/h. Jak się okazało, mężczyzna kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, na dodatek próbował oszukać policję i w trakcie kontroli podał fałszywe dane osobowe.

22-letni pirat drogowy zatrzymany. Prowadził mimo sądowego zakazu, próbował oszukać policję
fot. KPP w Strzelcach Kraj.

W środę, 11 sierpnia, na trasie pomiędzy miejscowościami Rolewice-Stare Osieczno mundurowi ze strzeleckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Forda, który jechał z prędkością 145 kilometrów na godzinę. 22-letni pirat drogowy, chcąc uniknąć kary, podał funkcjonariuszom fałszywe dane osobowe.

Rolewice-Stare Osieczno: 22-latek z zakazem prowadzenia próbował oszukać policję

Po sprawdzeniu policyjnych systemów, okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jego samochód został odholowany, a następnie zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Zobacz:   Pościg w Radnicy zakończony kolizją w Sycowicach. 28-latek może spędzić w więzieniu nawet 15 lat

22-latkowi za niestosowanie się do wyroku sądu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Został również ukarany mandatem karnym w kwocie 1000 złotych za przekroczenie prędkości oraz wprowadzenia w błąd funkcjonariusza publicznego co do danych osobowych.