Intensywne śledztwo kryminalnych ze Strzelec Krajeńskich doprowadziło do ustalenia i zatrzymania 27-latka, który posiadał susz i rośliny, z z których można było przygotować nawet 14 kilogramów narkotyków co daje nawet 14 tysięcy działek. Zabezpieczone grzyby halucynogenne, marihuana i krzewy konopi ukryte były między innymi w mieszkaniu i pomieszczeniu gospodarczym. 27-latek usłyszał sześć zarzutów.

Dobiegniew: Grzyby halucynogenne, marihuana i krzewy konopi. 27-latek z zarzutami
fot. Lubuska Policja

Wysiłki policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich doprowadziły do wytypowania osoby, która mogła posiadać znaczne ilości narkotyków. We wtorek, 22 września, śledztwo zaowocowało zatrzymaniem 27-letniego mieszkańca gminy Dobiegniew.

Zobacz:   Bezdomny mężczyzna ocalony dzięki reakcji mieszkanki Strzelec Krajeńskich

W mieszkaniu i na posesji mężczyzny kryminalni znaleźli ukryte narkotyki: grzyby halucynogenne i marihuana ukryte były w słoikach. Dodatkowo policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi składającą się łącznie z 65 krzewów. O skali uprawy świadczy również fakt, że mężczyzna posiadał specjalne nawozy umożliwiające szybszy i większy wzrost nielegalnych roślin, które osiągały nawet ponad dwa metry wysokości.

W sumie kryminalni zabezpieczyli około 14 kilogramów suszu i roślin, z których można przygotować nawet 14 tysięcy porcji narkotyków. Ponadto do sprawy zabezpieczono pieniądze w kwocie ponad 20 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał w sumie sześć zarzutów dotyczących przestępstw narkotykowych.

Zobacz:   Zatrzymania dilerów narkotykowych w Zielonej Górze

Sprawa, którą prowadzą policjanci ze Strzelec Krajeńskich pod nadzorem Prokuratury Rejonowej nie jest jeszcze zakończona.