66-letni mężczyzna podejrzany o brutalny atak siekierą w Strzelcach Krajeńskich na klienta jednego ze strzeleckich marketów został zatrzymany przez kryminalnych i usłyszał zarzuty. Mężczyznę zatrzymano kilka godzin po zdarzeniu. Jego ofiara w poważnym stanie trafiła do szpitala.

Brutalny atak siekierą w Strzelcach Krajeńskich. Kryminalni zatrzymali 66-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa
fot. Lubuska Policja

Do dramatycznych scen doszło w poniedziałek, 24 stycznia, w jednym ze strzeleckich marketów. 66-letni mężczyzna zaatakował siekierą jednego z klientów sklepu. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło przed południem w momencie kiedy w sklepie panował spory ruch. Na miejscu błyskawicznie zjawiły się służby. Załoga pogotowia ratunkowego opatrzyła i przewiozła poszkodowanego mężczyznę do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy.

Przesłuchania świadków, oględziny i zabezpieczony monitoring szybko pozwoliły wytypować mężczyznę, który mógł być odpowiedzialny za brutalny atak siekierą w Strzelcach Krajeńskich na jednego z klientów sklepu. Na nogi postawiono policjantów wszystkich pionów. Kwestią czasu było namierzenie i zatrzymanie podejrzewanego.

Jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych funkcjonariusze zatrzymali 66-latka łączonego z brutalną napaścią. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. W trakcie przesłuchania usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, do którego się przyznał. W czwartek, 27 stycznia, sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywotnia kara więzienia.