Dzielnicowy z Dobiegniewa przy współpracy z dwoma innymi mężczyznami wyciągnął na brzeg potrzebującego pomocy 32-latka, który tonął w głębokim błocie. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili.

Dzielnicowy z Dobiegniewa uratował życie 32-latka który prawie utonął w głębokim błocie
fot. KPP w Strzelcach Kraj.

6 czerwca kilka minut po godzinie 19 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich skierował policjantów na interwencję, gdzie miał tonąć 32-letni mężczyzna. Kiedy mundurowi przybyli na miejsce okazało się, że na środku zbiornika znajduje się dwóch mężczyzn wołających o pomoc. Jednym z nich był wspomniany 32-latek, natomiast drugi mężczyzna próbował udzielać mu pomocy. Jednak z uwagi na wyczerpanie i ekstremalne warunki obaj byli wciągani w błoto.

Dzielnicowy wszedł w żywioł i próbował utrzymać obu mężczyzn na powierzchni. Wsparcia udzielała również policjantka z którą pełnił służbę, z pomocą przyszedł także kolejny mieszkaniec Dobiegniewa, który również wszedł do wody i pomógł policjantowi w akcji ratunkowej. Dzięki temu udało się zyskać niezwykle cenny czas potrzebny do przyjazdu kolejnych służb.

Akcja ratunkowa była ekstremalnie i niebezpieczna. Przybyli na miejsce strażacy ochotnicy z pomocą specjalistycznego sprzętu wyciągnęli mężczyzn na brzeg. Życie 32-latka, który prawie utonął w głębokim błocie udało się uratować. Mężczyzna trafił na badania do szpitala.