Zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym usłyszał 25-latek, który pod koniec maja wjechał w 7-letnią dziewczynkę. Rowerzysta potrącił dziecko w Strzelcach Krajeńskich przy ulicy Nowa Brama i odjechał z miejsca zdarzenia.

Rowerzysta potrącił dziecko w Strzelcach Krajeńskich. Sprawa wkrótce trafi do sądu, grozi mu ogromna grzywna
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło 24 maja, kilkanaście minut po godzinie 17. Dziewczynka prowadziła hulajnogę podczas spaceru ze swoją mamą i młodszym rodzeństwem w okolicach ul. Nowa Brama, a więc w części miasta, gdzie wiele osób o tej porze wybiera się na spacer. W pewnym momencie nadjeżdżający z dużą prędkością 25-letni rowerzysta potrącił dziecko. Oboje uczestnicy zdarzenia upadli na chodnik. Gdy mężczyzna pozbierał rozsypane zakupy, odjechał.

Zobacz:   Pościg za 32-latkiem w centrum Zielonej Góry - w plecaku amfetamina, waga i kilka tysięcy złotych

Strzelce Krajeńskie: Rowerzysta potrącił 7-letnią dziewczynkę

Nagranie: Lubuska Policja

Chodź zdarzenie wyglądało poważnie, nikomu nic się nie stało. O zajściu zostali jednak powiadomieni policjanci ze Strzelec Krajeńskich, którzy zakwalifikowali to zdarzenie jako spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Do mężczyzny dotarli dzięki monitoringowi miejskiemu, który zarejestrował całe zdarzenie. Dzięki temu szybko udało się ustalić personalia 25-latka i przedstawić mu zarzut do którego się przyznał.

Sprawa niebawem trafi do sądu. Mężczyźnie grozi grzywna do 30 tysięcy złotych.