17-letni złodziej z Dobiegniewa, podejrzany o kradzieże i włamania do których doszło od kwietnia do maja na terenie Gminy Dobiegniew został zatrzymany i i usłyszał zarzuty. Udało się również odzyskać część skradzionych rzeczy, które przekazano już właścicielowi.

Złodziej z Dobiegniewa zatrzymany, to 17-latek. Łupy zakopywał w lesie
fot. Lubuska Policja

Jak wynika z ustaleń Policji, 17-letni złodziej z Dobiegniewa działał na przełomie kwietnia i maja. To wtedy na terenie gminy doszło do kradzieży i włamań. W pierwszym przypadku sprawca po włamaniu do pomieszczenia gospodarczego dokonał kradzieży elektronarzędzi. Poszkodowany właściciel oszacował straty na kwotę ponad tysiąc złotych. Kilka tygodni później mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie o podobnym przestępstwie. Tym razem sprawca z zaparkowanego samochodu ukradł plecak, w którym znajdował się między innymi portfel jego właściciela. W nim znajdowały się dokumenty i pieniądze w kwocie ponad pięciu tysięcy złotych.

Zobacz:   Kradzież bramki na stadionie tuż przed meczem - złodzieje złapani na gorącym uczynku

Od samego początku obie sprawy wyjaśniali policjanci z posterunku w Dobiegniewie. Ich praca operacyjna pozwoliła na wytypowanie podejrzewanego. Był nim 17-latek, który kompletnie nie spodziewał się widoku mundurowych. W trakcie wykonywania czynności z jego udziałem policjanci znaleźli część skradzionych rzeczy zakopanych w lesie. Dokumenty: między innymi prawo jazdy i dowód osobisty wróciły już do właściciela.

Młody mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Będzie odpowiadał jak osoba pełnoletnia, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.