Wojewoda Władysław Dajczak uczestniczył w uroczystym podpisaniu umowy na budowę nowoczesnego ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. Budynek, w którym obecnie mieści się Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Strzelcach Krajeńskich, nie nadaje się do remontu.

Nowy Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Strzelcach Krajeńskich - wizualizacja
Nowy Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Strzelcach Krajeńskich – wizualizacja – fot. LUW, gov.pl

Celem inwestycji jest zapewnienie młodzieży, która znajduje się pod opieką OSiW OHP w Strzelcach Krajeńskich, godnych warunków do mieszkania i nauki. Dodatkowo po wybudowaniu warsztatów, młodzież będzie mogła zdobywać wykształcenie zawodowe w ramach struktur OHP. Koszt inwestycji to ponad 14 mln zł. Jej realizację zaplanowano od 2022 do 2024 roku.

O tej inwestycji rozmawialiśmy od początku mojej pierwszej kadencji jako Wojewody Lubuskiego, dlatego bardzo się cieszę, że dziś mogę uczestniczyć w podpisaniu umowy na jej realizację. Starania o nią wcale nie były łatwe, bo koszt budowy nowego ośrodka jest naprawdę duży. Po wielu rozmowach z minister Marleną Maląg udało się w końcu doprowadzić do tego momentu. To niezwykle ważna i potrzebna w regionie inwestycja, która docelowo pozwoli setce młodych ludzi zdobywać wykształcenie w dobrych i komfortowych warunkach. – podkreślał wojewoda Władysław Dajczak.

Zobacz:   Punkty doradczo-informacyjne dla cudzoziemców w Zielonej Górze oraz Gorzowie Wielkopolskim

Budynek, w którym od prawie 30 lat funkcjonuje Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Strzelcach Krajeńskich, nie nadaje się do remontu. Inwestycja finansowana przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej obejmuje budowę dwukondygnacyjnego budynku składającego się z części administracyjno-szkoleniowej, gastronomicznej, warsztatowej, magazynowej z pomieszczeniami technicznymi oraz internatem. Łączna powierzchnia to 1 949,42m².

Po zrealizowanej inwestycji obiekt będzie funkcjonował w ramach statutowej działalności OHP na rzecz szkolenia, aktywizacji zawodowej i wychowania młodzieży. Bieżące utrzymanie budynku realizowane będzie z budżetu państwa.