Zatrzymany, jeszcze w ubiegłym roku, przez kryminalnych 28-latek usłyszał zarzuty. Policjanci ze Strzelec Krajeńskich zabezpieczyli ponad 5 kilogramów narkotyków. Mężczyzna hodował też grzyby halucynogenne i konopie, jego nielegalna plantacja składała się z aż 65 krzewów zabezpieczonych przez funkcjonariuszy. Gdyby substancje trafiły na rynek, można z nich przygotować nawet 10 tysięcy porcji narkotyków o wartości pół miliona złotych.

Ponad 5 kg narkotyków i nielegalna plantacja konopi i grzybów halucynogennych. 28-latek z zarzutami
fot. Policja.pl

Jeszcze w ubiegłym roku kryminalni ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzewanego wtedy o uprawę i posiadanie znacznych ilości narkotyków. Jego zatrzymanie było poprzedzone zebraniem i analizą materiału dowodowego. W trakcie przeszukania kryminalni zabezpieczyli w trzech różnych miejscach marihuanę o wadze ponad 5 kilogramów i kilkadziesiąt gramów grzybów halucynogennych.

Zobacz:   Zatrzymany w kradzionym samochodzie - grozi mu 5 lat więzienia

Strzelce Krajeńskie: zlikwidowana nielegalna plantacja konopi

Efektem pracy mundurowych było również zabezpieczenie 65 krzewów konopi. Gdyby nielegalne substancje trafiły na rynek, można z nich przygotować nawet 10 tysięcy porcji narkotyków o wartości pół miliona złotych. Kryminalni zabezpieczyli również od 28-latka pieniądze w kwocie ponad 20 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów.

Pod koniec czerwca 2022 roku Prokurator Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-latkowi. Mężczyzna usłyszał w sumie cztery zarzuty dotyczące posiadania i uprawy znacznych ilości narkotyków. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.