Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji policjantów ze Strzelec Krajeńskich udało się odnaleźć 66-letnią kobietę, która zgubiła się w lesie i nie potrafiła sama trafić do domu.

Policjanci odnaleźli 66-letnią kobietę, która zgubiła się w lesie
fot. Lubuska Policja

Dzięki skutecznej interwencji policjantów ze Strzelec Krajeńskich udało się odnaleźć 66-letnią kobietę, która wyszła do lasu i nie potrafiła sama trafić do domu. Sytuacja była poważna, bo robiło się ciemno, a kobieta nie miała zasięgu w swoim telefonie i mogła się dodzwonić tylko pod numer alarmowy.

Funkcjonariusze szybko ustalili współrzędne, co pozwoliło określić prawdopodobne miejsce, z którego kobieta dzwoniła. Te informacje trafiły również do policjantów skierowanych przez dyżurnego do pomocy 66-latce, która zgubiła się w lesie. Zdając sobie sprawę z presji czasu, spowodowanej przez zbliżający się zmierzch, policjanci zmuszeni byli działać pieszo, trudny i gęsto zalesiony teren uniemożliwił wjazd radiowozem. Nie przeszkodziło to jednak w szybkim dotarciu do kobiety. 66-latka kilkadziesiąt minut od zgłoszenia została odnaleziona przez policjantów i przekazana pod opiekę rodziny.

Zobacz:   Bezdomny mężczyzna ocalony dzięki reakcji mieszkanki Strzelec Krajeńskich

Policyjne interwencje związane z poszukiwaniem osób zaginionych wymagają zawsze wielkiego profesjonalizmu i skuteczności. Z doświadczenia wiadomo, że pierwsze momenty od zgłoszenia takiego przypadku są najważniejsze i decydujące. Zgłoszenie, które dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich odebrał 4 stycznia, nie było wyjątkiem.