Oszust internetowy nie będzie dłużej bezkarny dzięki żmudnej pracy policjantów z Drezdenka. 27-letni mężczyzna przez niemal dwa lata dopuszczał się oszustw, które dotyczyły oferowania do sprzedaży różnych rzeczy na portalach aukcyjnych i społecznościowych. Sprzedawał między innymi sprzęt elektroniczny, psy, bilety na imprezy sportowe oraz książki, ale nigdy nie wysyłał ich do nabywców.

Odsiaduje już karę za oszustwa internetowe, właśnie usłyszał kolejne zarzuty
fot. Policja

Choć zakupy przez internet cieszą się olbrzymią popularnością, to niestety stanowią one idealne pole dla oszustów i naciągaczy. Policjanci starają się namierzyć sprawców odpowiedzialnych za oszustwa internetowe i pociągnąć ich do odpowiedzialności, jednakże jest to bardzo trudne zadanie. Oszuści często działają z zagranicy lub z różnych zakątków kraju, co znacznie utrudnia ich wykrycie.

Zobacz:   Program "Pokonać bezdomność" - etap wojewódzki zakończony

Dlatego warto docenić skuteczną pracę policjantów z Komisariatu Policji w Drezdenku. Ostatecznie, mężczyzna usłyszał dwanaście zarzutów związanych z oszustwami internetowymi, za które grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policja zdołała udowodnić mu straty na około 4 tysiące złotych. Niemniej jednak, cieszy fakt, że dzięki pracy policjantów z Drezdenka jeden z oszustów został pociągnięty do odpowiedzialności. 27-latek odsiaduje już karę pozbawienia wolności za wcześniejsze oszustwa internetowe.

Oszustwa internetowe są coraz bardziej powszechne, a naciągacze stosują coraz bardziej wyrafinowane metody, aby oszukać nabywców. Dlatego tak ważne jest, aby zwracać uwagę na wszelkie ostrzeżenia i podejrzane oferty, a także korzystać tylko z zaufanych stron i portali aukcyjnych.

Zobacz:   Co wyróżnia dobry sklep z oświetleniem? Podpowiadamy

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz