Wzorowa współpraca na linii obywatel-policjant doprowadziła do zatrzymania 24-letniego mężczyzny podejrzanego o kradzież ze sklepu kilku opakowań produktów chemicznych. Dzięki czujności klienta, kradzież nie pozostała bez konsekwencji.

Skuteczna współpraca młodego policjanta z mieszkańcem. Ujęli 24-letniego złodzieja
fot. Lubuska Policja

We wtorek, 2 maja, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich odebrał zgłoszenie o kradzieży sklepowej w jednym z marketów. Kiedy patrol Policji przyjechał na miejsce okazało się, że podejrzany został ujęty przez policjanta po służbie i jednego z klientów sklepu.

Wzorowa obywatelska postawa jednego z mieszkańców oraz pomoc policjanta po służbie doprowadziła do zatrzymania 24-latka podejrzanego o kradzież ze sklepu kilku opakowań produktów chemicznych. Dzięki czujności jednego z klientów kradzież nie pozostała bez konsekwencji. We właściwym miejscu i czasie znalazł się również posterunkowy Jakub Lis z Posterunku Policji w Dobiegniewie, który po służbie, widząc interweniującego obywatela ruszył z pomocą.

Zobacz:   Próbował wynieść kradzione produkty w starych kaloszach. Zatrzymał go policjant po służbie

Dzięki współpracy z mężczyzną, który widząc jak sprawca opuszcza sklep nie płacąc za produkty doprowadzili do jego zatrzymania. Okazało się, że odpowiedzialnym za kradzież jest 24-latek, który zabrał ze sklepu produkty chemiczne o wartości niemal 600 złotych. Wspólna interwencja klienta i młodego policjanta po służbie sprawiła, że towar w nienaruszonym stanie wrócił na sklepową półkę.

Komentarze