Policjanci strzeleckiej drogówki, zatrzymali kierowcę, który próbował uniknąć kontroli na drodze. Pościg w Gardzku zakończył się sukcesem już po kilkudziesięciu sekundach. Kierowca Volkswagena, który nie tylko unikał zatrzymania się do kontroli, ale także złamał trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, został zatrzymany niedaleko miejscowości Rokitno.

Pościg w Gardzku. Zatrzymany kierowca, miał aż 3 zakazy prowadzenia pojazdów
fot. Lubuska Policja

Pościg w Gardzku rozegrał się w czwartek, 7 września,, kiedy policjanci z strzeleckiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości. Około południa zauważyli osobowego Volkswagena, który przemieszczał się przez miejscowość z dużą prędkością. Pomiar prędkości wykazał niemal sto kilometrów na godzinę, co już samo w sobie stanowiło poważne naruszenie przepisów drogowych.

Zobacz:   Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów - wpadł kolejny już raz siedząc za kółkiem

Gardzko: Zatrzymany po pościgu 32-latek miał 3 zakazy prowadzenia pojazdów

Kiedy mundurowi próbowali zatrzymać kierowcę, ten zignorował ich sygnały i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg, używając radiowozu do kontynuacji interwencji. Dzięki ich profesjonalizmowi i opanowaniu sytuacji, pościg zakończył się szybko i bezpiecznie. Kierowca Passata został zatrzymany zaledwie po przejechaniu kilkuset metrów od rozpoczęcia ucieczki.

Okazało się, że 32-letni mężczyzna miał trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych na swoim koncie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, a jego samochód trafił na policyjny parking. Teraz musi stawić czoła zarzutom związanym z niezatrzymaniem się do kontroli oraz złamaniem sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, nałożono na niego mandat w kwocie dwóch tysięcy złotych za przekroczenie prędkości.

Komentarze