Funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy pełnili w trakcie weekendu służbę wraz z policjantami zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się obywatel Niemiec, który kompletnie pijany jeździł po Nowym Kurowie w powiecie strzelecko-drezdeneckim.

pijani kierowcy
fot. Policja.pl

W niedzielę funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim pełnili wspólną służbę z lubuskimi policjantami. Wśród legitymowanych kierowców trzech, wsiadło za kierownicę po alkoholu.

Pierwszego kierowcę udało się zatrzymać w Nowym Kurowie. Kierowca kontrolowanego przed godziną 8 rano Renault Scenic, zanim wsiadł za kierownicę, spożywał alkohol. W trakcie zatrzymania miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Zobacz:   Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie. Wcześniej spowodował kolizję

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę funkcjonariusze zatrzymali dwie godziny później. Do kontroli wytypowali jadące przez Drezdenko Audi A4 i również w tym przypadku kierowca był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że mężczyzna ma prawie 0,8 promila alkoholu w swoim organizmie.

Natomiast trzeci z nietrzeźwych kierowców – obywatel Niemiec – zatrzymany został wczesnym wieczorem. Zupełnie pijany jeździł swoim Mitshubishi Carisma po Nowym Kurowie. Pierwsze badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna ma 2,86 promila. Wynik drugiego badania był już nieco wyższy co świadczyło, że mężczyzna wsiadł za kierownicę zaraz po spożyciu alkoholu.

Zobacz:   Zamiast w Oslo wylądował na Izbie Wytrzeźwień. Incydent na pokładzie samolotu lecącego z Poznania do Oslo

Pijanymi kierowcami zajmą się teraz lubuscy policjanci. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.