Strzeleccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło w środę, 4 listopada, w Strzelcach Krajeńskich. Przechodzący przez oznakowane przejście dla pieszych 66-letni mężczyzna został potrącony przez ciężarówkę. Uderzenie było na tyle silne, że pieszy poniósł śmierć na miejscu.

potrącony przez ciężarówkę
fot. Policja

Apelujemy do kierowców o czujność i zdjęcie nogi z gazu, natomiast do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. – mł. asp. Tomasz Bartos z KPP w Strzelcach Krajeńskich – Krótki dzień i trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że osoby piesze mogą być słabo widoczne dla kierowców.

W środę, 4 listopada, na ul. Chrobrego w Strzelcach Krajeńskich doszło do potrącenia 66-letniego mężczyzny. Mimo, że pieszy znajdował się na przejściu dla pieszych kierowca wielotonowej ciężarówki najprawdopodobniej nie zauważył mężczyzny, który w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Mężczyzna w zderzeniu z ciężarówką nie miał żadnych szans. Wszystkie okoliczności tragedii wyjaśniają policjanci ze Strzelec Krajeńskich, którzy po wypadku pracowali do późnych godzin nocnych. Swoje czynności mieli do wykonania funkcjonariusze pionu kryminalnego i ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że pieszy w zderzeniu z rozpędzonym autem stoi na straconej pozycji. Dlatego wzajemny szacunek na drodze pomiędzy zmotoryzowanymi i pieszymi w połączeniu z przestrzeganiem przepisów i pokorą jest jedyną alternatywą, aby podobnych wypadków było, jak najmniej. Piesi muszą pamiętać o tzw. metodzie ograniczonego zaufania nawet w takich miejscach, jak oznakowane przejścia dla pieszych. – podkreśla Tomasz Bartos – Warto również zadbać o odblaski i korzystać z nich nawet w terenie zabudowanym. Dzięki temu jako piesi będziemy dużo bardziej widoczni, a przez to bezpieczniejsi.– dodaje.