Żmudna, ale skuteczna okazała się praca kryminalnych z Drezdenka, która doprowadziła do zatrzymania i przedstawienia zarzutów mężczyznom odpowiedzialnym za bulwersującą kradzież sprzętu ze szpitala COVID-19, leczącego pacjentów zakażonych koronawirusem. Dwoje zatrzymanych usłyszało zarzuty dotyczące kradzieży, trzeci odpowie za paserstwo i posiadanie narkotyków.

Bulwersująca kradzież sprzętu ze szpitala COVID-19. Sprawę wyjaśnili kryminalni z Drezdenka
Sprawcy kradzieży sprzętu ze szpitala w Drezdenku zostali zatrzymani – fot. Policja

Pod koniec października miała miejsce bulwersująca kradzież sprzętu ze szpitala COVID-19 w Drezdenku, który zaangażowany jest w leczenie pacjentów z koronawirusem. W nocy sprawcy dokonali kradzieży ze specjalnie ustawionego namiotu dwóch nagrzewnic i halogenu oświetlającego. Sprzęt był wykorzystywany przez pracowników szpitala do obsługi pacjentów z COVID-19. Mimo to sprawcy nie mieli żadnych skrupułów i zabrali urządzenia, których wartość, to kilka tysięcy złotych.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Seryjny włamywacz zatrzymany. Policjanci zaskoczyli go gdy spał w aucie

Sprawa budziła wiele emocji a o kradzieży informowały media w całym kraju. W tym przypadku nie wartość była najważniejsza, a cel do jakiego urządzenia były przeznaczone. Już od momentu zgłoszenia, kradzieżą zajęli się kryminalni z Drezdenka. Przed nimi stało wyjątkowe trudne zadanie, bo w sprawie nie było właściwie żadnych istotnych punktów zaczepienia. Niemniej jednak ich żmudna praca, finalnie przyczyniła się do wyjaśnienia kradzieży.

Śledczy przesłuchali świadków, wykonali oględziny i zabezpieczyli monitoring. Zebrany materiał dowodowy przez kolejne dni był wnikliwie analizowany przez policjantów z Drezdenka, którzy nawiązali również współpracę z funkcjonariuszami Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim. Ogrom pracy, jaką wykonano miał na celu nie tylko dotarcie do osób odpowiedzialnych ze kradzież, ale również odzyskanie sprzętu.

Zobacz:   Problemy i wyzwania dla obszaru dorzecza Odry. Relacja ze spotkania IIaPGW w Zielonej Górze

Już na początku grudnia kryminalni wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli być odpowiedzialni za kradzież sprzętu ze szpitala. Chodziło o 34-latka z powiatu zielonogórskiego i 26-latka mieszkańca województwa dolnośląskiego. Dowody, jakie zebrano pozwoliły na ich zatrzymanie.

Moment kradzieży sprzętu ze szpitala COVID-19 w Drezdenku zarejestrował monitoring – wideo: Lubuska Policja

W środę, 9 grudnia, obaj podejrzewani o kradzież sprzętu ze szpitala byli już w rękach policjantów. Tego samego dnia kryminalni zatrzymali również 31-letniego pasera, u którego zabezpieczono nagrzewnice, halogen oświetleniowy i narkotyki.

Cała trójka została przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. Następnego dnia usłyszeli zarzuty. Te dotyczą kradzieży w przypadku 34 i 26 latka. Trzeci z zatrzymanych usłyszał zarzuty dotyczący paserstwa i posiadania narkotyków. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany sprzęt już niebawem zostanie przekazany właścicielom.

Zobacz:   41-latek odpowie za wyłudzenie podatku VAT na blisko 200 tys. złotych