Katastrofa budowlana w Drezdenku, zawaliła się ściana oraz część stropu w przedwojennej kamienicy. Jedna osoba trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Katastrofa budowlana w Drezdenku. Zawaliła się ściana i podłoga przedwojennego budynku
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Choć katastrofa budowlana w Drezdenku wygląda poważnie to na szczęście nikomu nic się nie stało. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 4 stycznia, w jednym z budynków przy ul. Kościelnej. Z niewyjaśnionych przyczyn zawaliła się część ściany oraz strop wielorodzinnego budynku, które wpadły do piwnicy.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Mieszkańców uszkodzonego budynku ewakuowali strażacy, którzy zostali wezwani na miejsce. Z informacji przekazanych przez PR24 wynika, że do szpitala przewieziono mężczyznę z urazem głowy jednak jego życie nie jest zagrożone.

📎  Już w środę poznamy nową Miss Ziemi Lubuskiej 2021

Burmistrz Drezdenka, Karolina Piotrowska, poinformowała na Facebooku, że ewakuowano również mieszkańców kamienicy oraz mieszkań bezpośrednio przyległych do uszkodzonego budynku. Decyzję o jego dalszych losach podejmie teraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. 

Służby odłączyły gaz i prąd oraz zabezpieczyły teren. Na miejscu obecny był Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który jutro podejmie decyzję co do dalszych działań w kamienicy. – napisała Piotrowska.