„Współpraca dla obwodnicy Drezdenka” to grupa inicjatywna mieszkańców, z którą spotkał się członek zarządu Marcin Jabłoński. Rozmawiano o szansach na dokończenie inwestycji. Obwodnica Drezdenka to inwestycja podzielona na cztery etapy z których do tej pory zrealizowano zaledwie dwa.

Obwodnica Drezdenka. Mieszkańcy chcą dokończenia inwestycji. Postulat podpisało 5 tys. osób
Panorama Drezdenka – fot. Urząd Miejski Drezdenko, drezdenko.pl

Grupa Inicjatywna Mieszkańców „Współpraca dla obwodnicy Drezdenka” przekazała postulat o dokończeniu budowy obwodnicy Drezdenka w ciągu dróg wojewódzkich nr 181-174 oraz na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 156/160/164 do drogi wojewódzkiej nr 158. Pod dokumentem podpisało się 5 tys. osób.

Po wielu konsultacjach podjęliśmy decyzję, że będziemy chcieli zgłosić do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg projekty dotyczące Drezdenka. Z trzech wybranych zadań, aż dwa są inwestycjami zgodnymi z Państwa oczekiwaniami, co było możliwe, ponieważ posiadamy gotową dokumentację. Mam nadzieję, że uzyskają akceptację. Zebrane podpisy dowodzą, jak bardzo mieszkańcy liczą na tę inwestycję. Jest bezdyskusyjnie bardzo potrzebna. Liczymy, że nasze wnioski znajdą przychylność podczas oceny – tłumaczył członek zarządu Marcin Jabłoński.

Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Obwodnica Drezdenka. Mieszkańcy chcą dokończenia inwestycji

Obwodnica Drezdenka to inwestycja podzielona na cztery etapy. Na razie udało się ukończyć dwa z nich. O dokończenie prac lobbuje nie tylko Grupa Inicjatywna Mieszkańców, ale także radni Drezdenka oraz radni powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Inwestycję wspierają również lubuscy parlamentarzyści m.in. posłowie Waldemar Sługocki i Krystyna Sibińska. W spotkaniu z grupą „Współpraca dla obwodnicy Drezdenka” udział wzięli również: dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Sławomir Kotylak oraz Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Paweł Tonder.