Dwa konkursy i prawie 9 mln zł wsparcia, z którego skorzystają tysiące dzieci! Dzięki decyzji zarządu województwa 24 podmioty zorganizują dodatkowe miejsca w żłobkach lub zajęcia dla najmłodszych.

Lubuskie: Więcej zajęć dla dzieci i dodatkowe miejsca w żłobkach
fot. Pixabay

Rozstrzygnęły się dwa konkursy na wsparcie z którego skorzystają najmłodsi Lubuszanie. Pierwszy z nich opiewa na kwotę nieco ponad 4 mln zł, które zostaną rozdzielone pomiędzy 17 najlepszych, zgłoszonych projektów. Pieniądze pomogą ponad 3 tys. dzieci z terenu województwa lubuskiego. Dzięki dofinansowaniu uda się zorganizować dodatkowe zajęcia z: matematyki, przyrody, języków obcych, czy też programowania. Poza tym dzieci nauczą się jak rozwijać kreatywność, pracować w grupie oraz radzić sobie z problemami.

Zobacz:   Remont ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Międzyrzeczu już w tym roku. "Koniec z dziurami i kałużami"

W projektach znalazły się również zapisy dotyczące dokształcania nauczycieli. Pedagodzy będą mogli skorzystać ze szkoleń i kursów, dotyczących m.in. prowadzenia eksperymentów w przedszkolu oraz wykorzystania e-materiałów. Dodajmy, że chociaż w konkursie wybrano 17 najlepszych propozycji, chętnych było więcej. W sumie do urzędu marszałkowskiego wpłynęło 55 wniosków, które poddano ocenie formalnej i merytorycznej.

Dodatkowe miejsca w żłobkach

Drugi z konkursów opiewał na jeszcze większą kwotę. Mowa tu o 4,7 mln zł. Pieniądze zostały podzielone między 7 beneficjentów. Ich zadaniem będzie stworzenie ponad 180 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Wsparcie trafi do samorządów w całym województwie. Środki otrzymają gminy Stare Kurowo, Kargowa, Międzyrzecz, czy Świebodzin.