Troje obywateli Ukrainy, którzy pracowali w Polsce bez stosownych dokumentów zostało zatrzymanych przez Straż Graniczną z Gorzowa Wlkp. Nielegalni pracownicy z Ukrainy będą musieli opuścić Polskę a ich pracodawcy grozi wysoka grzywna.

Nielegalni pracownicy z Ukrainy zatrzymani przez SG
Kontrola dokumentów. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Straż Graniczna

Do zatrzymania nielegalnie zatrudnionych obcokrajowców doszło na terenie powiatu sulęcińskiego. Pogranicznicy zastali 2 kobiety w wieku 24 i 54 lat oraz 20-letniego mężczyznę w trakcie wykonywania pracy na rzecz jednej z lubuskich firm. Przeprowadzona kontrola zatrudnienia cudzoziemców wykazała, że Ukraińcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pracy na rzecz powierzającej im pracę firmy.

Zobacz:   Pościg za kurierem z 37 migrantami na pace [wideo]

Nielegalni pracownicy z Ukrainy zostali zatrzymani a komendant PSG w Gorzowie Wielkopolskim wydał im decyzje o cofnięciu wiz z prawem do pracy, które posiadali, a także zobowiązał ich do wyjazdu z Polski. Dodatkowo usłyszeli oni zarzuty wyłudzenia w polskim przedstawicielstwie dyplomatycznym wiz z prawem do pracy. Wszyscy przyznali się do postawionych zarzutów i każdy z nich dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 1000 zł.

Straż Graniczna wszczęła również kontrolę w firmie, która niezgodnie z prawem zatrudniała obcokrajowców. Ich pracodawcy grozi teraz kara grzywny do 30 tysięcy złotych.