Po raz kolejny lubuscy policjanci zatrzymali nielegalny transport, którym w przestrzeni ładunkowej w kierunku granicy zachodem, było przewożonych 41 imigrantów. To 37 obywateli Iraku oraz 4 Turcji. To 20 mężczyzn, 6 kobiet i 15 dzieci. Bus z imigrantami kierowany był przez obywatela Ukrainy. Na miejscu pasażera siedział jego rodak. Trwają czynności procesowe z udziałem wszystkich zatrzymanych osób.

Kolejny bus z imigrantami zatrzymany przez policję na autostradzie A2
fot. Lubuska Policja

Bus z imigrantami został zatrzymany przez policjantów z Sulęcina na punkcie kontrolno-blokadowym w Tarnawie, na lubuskim odcinku autostrady A2. Tuż przez północą, w nocy 24/25 października, zatrzymali oni do kontroli busa marki Fiat Ducato na czeskich numerach rejestracyjnych. Ten kierowany był przez obywatela Ukrainy a na miejscu pasażera siedział jego rodak.

Zobacz:   Pościg za kurierem z 37 migrantami na pace [wideo]

Podczas przeprowadzonej kontroli w przestrzeni ładunkowej, funkcjonariusze odkryli 41 osobowe grupę migrantów, która miała zostać przewieziona do granicy państwa. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że 37 osób to obywatele Iraku a 4 to osoby narodowości tureckiej.

Ze wszystkimi zatrzymanymi osobami są obecnie przeprowadzone czynności procesowe. Wcześniej zapewniono im pomoc medyczną – 5 osób zostało przetransportowanych do szpitala na obserwację, z której już powróciły. W sprawie pojazdu zostanie skierowany wniosek o jego zabezpieczenie ponieważ mógł być wykorzystywany jako narzędzie służące do popełnienia przestępstwa.

Zatrzymanym osobom policja zapewniła wodę, herbatę oraz jedzenie a dalsze czynności w tej sprawie będą kontynuowane przy współpracy z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zobacz:   „Program przystankowy” poprawi dostęp do kolei w regionie - w Lubuskiem obejmie 6 lokalizacji

Punkt blokadowo-kontrolny w Tarnawie Rzepińskiej, na lubuskim odcinku autostrady A2 został utworzony specjalnie do tego, aby skutecznie zatrzymywać osoby odpowiedzialne za organizowanie nielegalnych przewozów imigrantów. Kilka dni temu bus z imigrantami, którzy również chcieli nielegalnie przekroczyć granice z Niemcami, został zatrzymany w Kostrzynie nad Odrą.