Do poważnego wypadku doszło w zakładzie obróbki drewna w Słońsku. Na hali produkcyjnej deska przebiła kobietę. Według informacji podanych przez służby ratownicze, do wyrzucenia drewnianej listwy doszło podczas pracy wielopiły.

Słońsk: Deska przebiła kobietę w zakładzie obróbki drewna
Słońsk: Wypadek w tartaku – fot. KP PSP w Sulęcinie

Do zdarzenia doszło w środę, kwadrans przed południem. Na miejsce wypadku natychmiast wysłano 3 zastępy straży pożarnej, zespół ratowników medycznych, śmigłowiec LPR oraz policję. Ponieważ wyrzucona z wielopiły deska przebiła kobietę na wylot, aby umożliwić ratownikom transport i udzielenie pomocy medycznej, na miejscu konieczne było skrócenie listwy z obydwu stron ciała.

Kobieta, przytomna, została zabrana śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Z informacji przekazanych radiu RMF FM przez rzeczniczkę gorzowskiego szpitala, stan zdrowia rannej kobiety lekarze ocenili jako dobry.

Zobacz:   Groził, że skoczy z mostu. Zrezygnował po rozmowie z policjantem

O zdarzeniu powiadomiono Państwową Inspekcję Pracy a wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności wypadku zajmuje się sulęcińska policja. Działania ratownicze na miejscu wypadku trwały 40 minut.