Wraz z początkiem lutego, nastąpiły zmiany na stanowisku kierowniczym sulęcińskiej jednostki policji. 10 lutego bieżącego roku, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Jarosław Pasterski powierzył obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie komisarzowi Arkadiuszowi Zielińskiemu. Dzień wcześniej, 9 lutego na zasłużoną emeryturę po 27 latach służby odszedł nadkomisarz Krzysztof Łęczuk.

Komisarz Arkadiusz Zieliński I zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie
fot. Lubuska Policja

Z dniem 10 lutego bieżącego roku stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie objął komisarz Arkadiusz Zieliński. 9 lutego, po 27 latach służby na zasłużoną emeryturę odszedł nadkomisarz Krzysztof Łęczuk. Zmiana na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie to tak naprawdę kontynuacja dowodzenia opartego na doświadczeniu bowiem komisarz Arkadiusz Zieliński jest policjantem od 25 lat.

Zobacz:   2-letni Natan Marczak cierpi na nieuleczalną chorobę. Policjanci z Sulęcina spełnili marzenie chłopca

Przez pierwsze 4 lata związany był ze służbą prewencyjną II Komisariatu Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Jego dalsze losy, do 2001 roku związane były z pionem kryminalnym II Komisariatu, a następie Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. To właśnie tam, przez wiele lat zdobywał doświadczenie i rozwijał się zawodowo. Od 2013 roku pełnił stanowiska kierownicze, Zastępcy Naczelnika, a następnie Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W roku 2017 ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Od 2018 roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Witnicy, a od 2019 roku związany był z Komisariatem Policji w Kostrzynie nad Odrą, gdzie przez blisko 3 lata z zaangażowaniem służył na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariatu.

Zobacz:   Nie kupił jej alkoholu, z zemsty zgłosiła pobicie. Interwencja skończyła się zatrzymaniem mężczyzny z narkotykami

Pierwszy dzień w nowej jednostce, to początek nowej historii, jak podkreśla I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie komisarz Arkadiusz Zieliński, opartej przede wszystkim na współpracy, wzajemnym wsparciu, ale również i pełnej gotowości do stawiania czoła czekającym wyzwaniom.