Sprawca kradzieży na ogródkach działkowych w Sulęcinie, do których doszło na podczątku tego roku został zatrzymany. Mężczyzna odpowiedzialny za włamania na ogrody działkowe w Sulęcinie, włamał się do 6 altan. Policja ustala teraz właścicieli skradzionych przedmiotów, jeśli podejrzewasz, że mogą one należeć do Ciebie, zgłoś się do sulęcińskiej jednostki.

Włamania na ogrody działkowe w Sulęcinie. Sprawca zatrzymany, policja ustala właścicieli odzyskanego mienia
fot. Lubuska Policja

Włamania na ogrody działkowe w Sulęcinie, miały miejsce na przełomie stycznia i lutego. To czas gdy na swoje ogródki zagląda mniejsza ilość działkowiczów, co sprzyja amatorom cudzego mienia. Postanowił to wykorzystać 31-letni mieszkaniec Sulęcina, który licząc na bezkarność włamał do 6 altan. Dwie z nich okradł. Jego łupem padły m.in. elektronarzędzia o wartości 1200 złotych.

Zobacz:   Policja w Skwierzynie odzyskała skradzione motocykle warte 200 tysięcy złotych

Prowadzone przez kryminalnych śledztwo pozwoliło na ustaleniu sprawcy. Złodziejem okazał się nim 31-letni mieszkaniec Sulęcina. Jego łupem padły między innymi elektronarzędzia, wiertarka, rower górski, aparat fotograficzny oraz kątówka. Przedmioty zostały odzyskane a mundurowi ustalają ich właścicieli. Wszyskie osoby, które podejrzewają, że mogły paść ofiarą włamania na ogrody działkowe w Sulęcinie mogą skontaktować się w tej sprawie z sulęcińską Policją.

Amator działkowych altan, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. To jednak nie koniec, w najbliższym czasie lista jego zarzutów wydłuży się o kolejne kradzieże. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.