Uroczysta Sesja Rady Gminy Krzeszyce w której uczestniczył Wojewoda lubuski Władysław Dajczak, była okazją do wręczenia w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy 5 Medali za Długoletnią Służbę pracownikom Urzędu Gminy.

Sesja Rady Gminy Krzeszyce z udziałem wojewody
Sesja Rady Gminy Krzeszyce z udziałem wojewody – fot. LUW, gov.pl

Odznaczenie nadawane jest za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. W czasie spotkania wojewoda podkreślił, że dobra współpraca i kontakty wojewody z samorządowcami służą mieszkańcom regionu.

Bardzo się cieszę, że kolejny raz w imieniu Prezydenta RP mogę wręczyć odznaczenia państwowe przyznane osobom, które niezwykle sumiennie i rzetelnie wykonują swoje obowiązki w służbie państwa. Serdecznie gratuluję wszystkim odznaczonym, to jest wyróżnienie i docenienie państwa wieloletniej pracy – powiedział w czasie uroczystości wojewoda Władysław Dajczak.

Zobacz:   Strażacy z Nowej Soli otrzymali potężny pojazd specjalny za ponad 3 mln. złotych. Nowa drabina sięga 41 metrów!

W czasie spotkania wojewoda podkreślił, że dobra współpraca i kontakty wojewody z samorządowcami służą mieszkańcom regionu:

Po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią, cieszę się że mogę tu być z państwem, wśród samorządowców, wspólnoty lokalnej. 6 rok jestem wojewodą i zawsze powtarzam, że kontakty z samorządami, ze społecznościami lokalnymi są dla mnie niezwykle ważne – podkreślił wojewoda. – Spotykamy się, aby rozmawiać o problemach dotyczących mieszkańców województwa lubuskiego, a w państwa wspólnotach te problemy najbardziej się skupiają. Tam, gdzie będę mógł, będę wspierał państwa działania, które wpływają na rozwój regionu i służą mieszkańcom – dodał.

Zobacz:   Stop dla ochrony złoża! Apel o weto do Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Wójt Gminy Krzeszyce Stanisław Peczkajtis podziękował wojewodzie w imieniu mieszkańców, rady i samorządu za wsparcie różnych inicjatyw i inwestycji. Podkreślił, że dzięki otrzymanym środkom rządowym w gminie mogły zostać przeprowadzone ważne dla samorządu i mieszkańców inwestycje. Wójt jako przykład wymienił między innymi powstanie szkoły w Kołczynie czy też obecnie prowadzoną inwestycję dotyczącą przedszkola w Krzeszycach.