Już niebawem, każdy funkcjonariusz w Sulęcinie będzie mógł założyć mundur z emblematem przedstawiający flagę Polski, policyjną gwiazdę, herb powiatu oraz nazwę jednostki. Nowe emblematy mundurowe przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie Starosta Sulęciński, Tomasz Jaskuła.

Nowe emblematy mundurowe KPP w Sulęcinie
fot. KPP w Sulęcinie

W środę, 8 czerwca, na ręce szefa sulęcińskich policjantów starosta przekazał 100 sztuk naszywek na mundur identyfikujących sulęcińską jednostkę. Policjanci otrzymają nowe emblematy, które przypina się do kurtek lub bluz służbowych. Co znajduje się na naszywce? Po krótce, wysokiej jakości haft komputerowy przedstawiający flagę Polski, policyjną gwiazdę, herb powiatu oraz nazwę jednostki. Należy zaznaczyć, że została ona wykonana według spersonalizowanego projektu.

W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że emblematy mundurowe identyfikujące rodzaj służby, jednostkę,wydział, a nawet specjalizację, używane są na całym świecie. Bardzo często naszywki przekazywane są, na przykład, pomiędzy polską a amerykańską Policją jako symbol wspólnych wartości, uznania, ale również jako pamiątka spotkania i poznania funkcjonariuszy z innej części globu.