Po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w Polsce, odbyła się debata społeczna pod nazwą „Świadomy senior – bezpieczny senior”, zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie przy współpracy z Burmistrzem Sulęcina oraz Nadleśnictwem Sulęcin. Seniorzy dopisali, co bardzo cieszy.

Świadomy senior to bezpieczny senior. Policjanci rozmawiają z seniorami o bezpieczeństwie
Debata społeczna „Świadomy senior – bezpieczny senior” w Sulęcinie – fot. KPP w Sulęcinie

We wtorek, 21 czerwca, o godzinie 10 w Domu Joannitów w Sulęcinie odbyła się długo wyczekiwana debata społeczna „Świadomy senior – bezpieczny senior” adresowana do osób starszych – członków Sulęcińskiej Rady Seniorów. To pierwsza debata, po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w Polsce.

Zobacz:   Poszukiwania Mieczysława Haczka wciąż trwają. 72-latka szukają wszystkie służby - z lądu, wody i powietrza

Moderator debaty, st. sierż. Klaudia Biernacka, wprowadziła uczestników w jej tematykę, a następnie przedstawiła alternatywne sposoby komunikacji z Policją za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda. Następnie podkom. Przemysław Stankiewicz funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego poprowadził moduł tematyczny związany z oszustwami wobec osób starszych. Dzięki ogromnemu doświadczeniu przekazał seniorom wiedzę opartą na rzeczywistych zdarzeniach, z którymi spotkał się w swojej pracy.

Kolejną część spotkania poprowadziła Pani Kinga Adamska – Gerber reprezentująca Nadleśnictwo Sulęcin, która przedstawiła praktyczne wskazówki jak nie zgubić się w lesie, a także co zrobić gdy stracimy orientację w terenie.

Zobacz:   2-letni Natan Marczak cierpi na nieuleczalną chorobę. Policjanci z Sulęcina spełnili marzenie chłopca

Ważną częścią debaty społecznej jest czas przeznaczony na dyskusję i pytania uczestników. Seniorzy wnosili wiele cennych uwag i wskazówek. Na zakończenie spotkania, uczestnicy zostali poproszeni o wypełnienie ankiet, które posłużą Policji, w opracowaniu planu dalszego działania, w tym aktywność profilaktycznej. Każdy z uczestników otrzymał pakiet broszur informacyjnych, oraz upominek w formie odblaskowej zawieszki.